fbpx

Jaunumi, aktualitātes, informācija

#teirdarbs
15. augusts, 2016

Prakses iespējas Eiropas Parlamentā

Ja vēlies papildināt zināšanas par Eiropas Savienību un uzzināt vairāk par to, kā noris darbs Eiropas Parlamentā, izmanto iespēju pieteikties par stažieri Eiropas Parlamentā. Eiropas Parlaments piedāvā vairāku veidu prakses un mācību vizītes.

Pieejami gan apmaksātas, gan neapmaksātas prakses veidi: vispārējā, žurnālistu, tulkotāju un tulku prakse. Ja esi students, Tev ir iespēja pieteikties neapmaksātai praksei trīs reizes gadā. Ja Tu esi universitātes absolvents, Tev ir iespēja pretendēt uz apmaksāto praksi, kurai var pieteikties divas reizes gadā. Parasti prakse ilgst 3 – 5 mēnešus. Praksei var pieteikties Eiropas Parlamentā Briselē vai kādā no Eiropas Parlamenta Informācijas birojiem dalībvalstīs, tai skaitā Latvijā.

Ir divu veidu neapmaksātās prakses un viena veida apmaksātā prakse:

Neobligātā mācību prakse
Šī prakse domāta tiem, kuriem mācību prakse nav noteikta kā obligāta studiju programmas, izglītības kursu daļa. Šī prakse ilgst ne vairāk kā 4 mēnešus.

Obligātā mācību prakse
Šī prakse domāta tiem, kam prakse ir noteikta kā augstskolas vai tai pielīdzināmas izglītības iestādes studiju programmas daļa;
bezpeļņas organizācijas (jo īpaši valsts institūcijas vai struktūras) rīkotu augstākā līmeņa profesionālās izglītības kursu daļa;
obligāts priekšnosacījums profesionālās darbības veikšanai. Šī prakse ilgst 4 mēnešus, taču ir iespēja termiņu pagarināt.

Augstskolu absolventiem paredzētā apmaksātā prakse
Augstskolu absolventu prakses mērķis ir dot praktikantiem iespēju papildināt mācību laikā iegūtās zināšanas un uzzināt par Eiropas Savienības un it īpaši par Eiropas Parlamenta darbību. Prakse ilgst 5 mēnešus, bez iespējas to pagarināt.

Rakstiskās tulkošanas prakse:

  • Rakstiskās tulkošanas prakse ir paredzēta universitāšu vai līdzvērtīgu izglītības iestāžu absolventiem. Prakses mērķis ir dot praktikantiem iespēju papildināt studiju laikā iegūtās zināšanas un iepazīties ar Eiropas Savienības darbību, it īpaši ar Eiropas Parlamenta darbu.
  • Rakstiskās tulkošanas mācību prakse: Eiropas Parlaments piedāvā mācību prakses iespēju kandidātiem, kuri pirms pieteikuma iesniegšanas termiņa beigām ir ieguvuši vidējās izglītības atestātu, kas dod tiesības uzsākt studijas augstskolā, vai ir studējuši augstskolā vai pielīdzināma līmeņa tehniskajās studijās. Mācību prakse it īpaši ir paredzēta kandidātiem, kuru mācību programmā ir iekļauta obligātā prakse, ar nosacījumu, ka prakses pirmajā dienā viņi ir sasnieguši 18 gadu vecumu.

Pieteikšanās praksei notiek tiešsaistē EP mājas lapā. Uzzināt vairāk par prakses iespējām un pieteikšanos var Eiropas Parlamenta mājas lapas sadaļā “Prakses un mācību vizītes Eiropas Parlamentā”.

Vairāk par praksi Eiropas Parlamentā, pieteikšanās periodiem un iespējām UZZINI ŠEIT.

Avots: www.europarl.lv

0 Komentāru

Pievienot komentāru