fbpx

2018. gads – Tavas izaugsmes gads

Kas ir Jaunais gads bez solījumiem, apņemšanās un cerībām uz veiksmi, bagātību un izaugsmi? Tas ir interesanti, ka mainīt sevi vai kaut ko sev apkārt varam jebkurā no 365 dienām, taču tieši Jaunais gads kļūst par vēl vienu iespēju jeb startu jauniem izaicinājumiem un iespējām.

Šoreiz piedāvājam 10 interesantas Jaunā gada apņemšanās, kas uzlabot gan pašsajūtu, paaugstinās motivāciju, kā arī sniegs atbalstu karjeras izaugsmei un darba vides uzlabošanai.

1.  2018. gads ir Dzeltenā Zemes Suņa gads. Suns ir uzticīgs, drosmīgs, dažreiz slinks, taču dziļi sirdī saprot, ka ceļš uz saimnieka mīlestību ir arī cenšanās un mācīšanās, tāpēc šajā gadā noteikti apgūsti kaut ko jaunu. Tas var būt, protams, saistīts ar karjeru (kursi, semināri), gan arī jaunu prasmju apgūšana priekš sevis (valodu kursi), kā arī izmēģini kaut ko neparastu – boulderingu, zīmēšanu ar ūdenskrāsām vai apgūsti fotomākslu. Mūžu dzīvo, mūžu mācies!

2. Apgūsti saskarsmes mākslu un centies uzlabot savas attiecības ar tiem kolēģiem, ar kuriem tas nav izdevies. Jā, ir cilvēki, kas varbūt ir pilnīgi pretstati vai ar kuriem nav nekā kopīga, taču kolēģis ir cilvēks ar kuru pavadi ļoti lielu daļu savas dzīves darbā. Kāpēc gan lai šo laiku nepadarītu patīkamāku un lietderīgāku, jo var gadīties situācijas, kurās būs nepieciešama palīdzība. Viena galva gudra, bet divas vēl gudrākas!

3. Pavadi mazāk laika pie ekrāniem, kas nav saistīti ar darbu – viedtālruņi, planšetes u.tml. Ieplāno kādu konkrētu ekrāna laiku, piemēram, 5 minūtes pēc pusdienām vai 30 min epastu izlasīšanai un ātrai “izsērfošanai” caur internetu pēc darba. Tā vietā labāk velti laiku sev, savai ģimenei, atpūtai vai izaugsmei.

4. Saki “Jā” biežāk! Jā izaicinājumiem, jā – sevis parādīšanai ceļā uz sen cerēto amata vietu vai sūri grūti nopelnīto algas pielikumu, jā lietām, kas ir šķitušas ārpus savas komforta zonas. Ar to gan nav jāsaprot spontāns brauciens uz Havaju salām vislielākajā darba dunas brīdī, taču pats viens vārds var būt par intriģējošu nākotnes notikumu virzītāju.

5. Iemācies pateikt “Nē”! Nedrīkst sevi visu laiku piespiest darīt lietas, kas nepatīk vai nepadodas. Nē, es šodien nevaru ilgāk palikt darbā. Nē, es nepildīšu cita kolēģa pienākumus un neuzņemšos atbildību par lietām par kurām neesmu atbildīgs. Nepasakot nē brīdī, kad tas ir jādara ir tas pats, kas uzvelt vēl vienu smagu akmeni sev uz pleciem un to nest. Vai tas ir nepieciešams? Viennozīmīgi, nē.

6. Parūpējies par sevi! Lai tumšā laikā deg svece un rada mierīgu gaisotni mājās, taču neizdedz pats, kad nepaliek ne laika ģimenei, ne sev. Darbu nedrīkst nest uz mājām, protams, ja tas vien ir iespējams.  Bērni aug un to nevarēs patīt kā filmiņu atpakaļ. Arī mēs jaunāki nepaliekam. Bieži vien cilvēki raujās un skrien jaunība gados pēc naudas un darba, taču attopas tad, kad ir tā nauda un ir tā manta, taču dzīšanās pēc laika un naudas nepadarīs dzīvi pilnīgāku. Nepatīk esošais darbs, maini to, gribi mācīties, mācies. Iemācies savas vajadzības izvirzīt arī kā prioritātes!

7. Būt labsirdīgākam, sirsnīgākam pret saviem kolēģiem, draugiem un ģimenes locekļiem ir pašsaprotami, taču to var sabojāt nemitīgs stress un spriedze darbā, neizrunātas un neatrisinātas problēmas. Dāsnumu var pārprast kā tikai materiālu dāvanu sniegšanu, taču visvērtīgākās dāvanas ir neredzamas – līdzjūtība, draudzība, sapratne, lojalitāte.

8. Salauz kādu no saviem sliktajiem ieradumiem! To gan parasti ir vairāk, taču ar kaut ko ir jāsāk! Neatliec uz rītdienu to, ko var izdarīt šodien. Un neatliec visu uz pēdējo brīdi. Varbūt vari pārsteigt kolēģus, ierodoties sapulcēs laicīgi nevis pusstundu pēc tās sākšanās?

9. Biežāk lieto tādus vārdus, kā paldies, atvainojiet, lūdzu. Latvieši ir diezgan skopi emociju izrādīšanā, kur nu vēl otra darba pozitīvā uzteikšanā, taču ikvienam patīk saņemt atzinību par labi padarītu darbu, pat kompliments par smaidu sejā drūmā dienā ir iemesls to nēsāt arī turpmāk!

10. Uzdrīksties riskēt jeb kas neriskē, tas nedzer šampanieti un tas lieliski iederas Jauno gadu uzsākot! Risks var būt uzņemties jaunus pienākumus vai uzsākt darbu jaunā uzņēmumā. Risks var būt arī pacelt roku un izteikt savu viedokli. Ne vienmēr būs garantijas, ka risks var attaisnoties, taču bieži vien ir tā vērts. Ja kāds nopērk loterijas biļeti, viņš riskē – laimēt lielu naudas somu vai pazaudēt 1 eur.

Jaunā gadā pienākas celt latiņu augstāk, pārskatīt savus mērķus un izvirzīt jaunus. Lai Jaunais 2018. gads ir veiksmīgs gan personīgajā izaugsmē, gan karjerā!

Rakstu sagatavoja: Anna Ezera

 

Pievienot komentāru

Reklāma

Teirdarbs, SIA
Vakances un jaunumi e-pastā