fbpx

Kā pārvarēt stresu darbā?

Stress darbā vēljoprojām ir ļoti aktuāla tēma, ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Darba vidē neviens nav pasargāts no augstiem stresa apstākļiem vai spriedzes ikdienā. Tāpēc arvien aktuālāka kļūst vajadzība spēt izturēt šādas situācijas, un saglābāt kontroli pār tām.

Pareizs uzturs un fiziskās aktivitātes būtiski ietekmē arī psiholoģisko labklājību. Fiziskās aktivitātes ne tikai vairo endorfīmus, kas savukārt vairo mūsu labsajūtu, bet arī palīdz novadīt lieko enerģīju, kas radusies stresa dēļ. Lielā darba apjoma dēļ, tomēr centies neizlaist ēdienreizes un lieto pilnvērtīgu uzturu, kas spēs tevi nodrošīnāt ar nepieciešamajām uzturvielām. Centies samazināt arī kofeīna un cukura patērēto daudzumu.

Biežāk problēmas ar kolēģiem izrunā aci pret aci, tā konfliktsituācijas var ātrāk atrisināt un veidot daudz personīgāku saikni ar kolēģiem. Tas, savukārt, stresa situācijās mazinās emocijas, bet palielinās iespēju situācijas atrisināt nekaitējot veselībai.

Arī socializēšanās ar darba kolēģiem būtiski samazina stresa spriedzi un palīdz to vieglāk pārvarēt. Lai veicinātu socializāciju ar kolēģiem rīkojiet kopīgas maltītes vai citas aktivitātes. Pozitīvas attiecības kolēģu vidū veicina uzticēšanos un sekmē apmierinātību darba vietā. Tie ir galvenie elementi, lai veicinātu stresa noturību un mazinātu trauksmi darba vietā.

Vēl viens svarīgs un obligāts proces, lai mazinātu stresu un uzkrāto spriedzi, ir veltīt laiku kvalitatīvai atpūtai. Centies brīvdienās aizmirst par darba pienākumiem, un pārvari vēlmi ik pa laikam apskatīt savu darba e-pastu. Brīvdienās noteikti atvēli laiku kādai garākai pastaigai, kas mazinās nervu spriedzi un palīdzēs izdarīt līdzsvarotākus lēmumus.

Protams, ir lieliski, ja spēj veiksmīgi vadīt darba procesus stresa apstākļos, tas noteikti ļoti patiks tavam darba devējam, taču nevajag pārspīlēt. Izvērtē savas darba spējas un nekaitē ne savai veslībai, ne labsajūtai. Saudzē savu fizisko un garīgo veselību, un necenties attaisnot citu nereālās cerības. Rīkojoties atbilstoši savām spējam, tu spēsi darbu izdarīt daudz kvalitatīvāk un neiedzīvosies liekā stresā un spriedzē.

Avots: careers.theguardian.com

Pievienot komentāru

Reklāma

Teirdarbs, SIA
Vakances un jaunumi e-pastā