fbpx

Kā uzrakstīt veiksmīgu motivācijas vēstuli

Ja patiešām vēlies iegūt savu sapņu darbu, būs nepieciešams pacensties. Vairums darba devēju sagaida ne vien CV, bet arī motivācijas vēstuli. Nereti motivācijas vēstule ir obligāta prasība. Pat ja tā nebūtu, kāpēc gan palaist garām izdevību paskraidot, kāpēc tieši Tu esat ideāli piemērots/-a vēlamajam darbam?

Motivācijas vēstule ir Tava iespēja parādīt savu personību un pārliecināt darba devēju atzvanīt tieši Tev nevis kādam citam kandidātam.

Tu noteikti nevēlies melot savā CV vai motivācijas vēstulē. Darba devējs vēlas pieņemt Tevi, nevis Tavu versiju, kas pielāgota, tam, ko tavuprāt darba devējs meklē. Ar laiku visi meli nāk klajā. Motivācijas vēstule sniedz iespēju paskaidrot visu, kas nav pateikts CV, un pasniegt sevi kā ideālu kandidātu.

Piedāvājam dažus padomus, lai uzlabotu motivācijas vēstules kvalitāti un palīdzētu iegūt savu sapņu darbu!

Adresē savu vēstuli pareizajai personai

Tas var prasīt nelielu izpēti, tomēr adresē savu motivācijas vēstuli konkrētai personai, ja tas ir iespējams. Vēstule bez adresāta parāda necenšanos. Tas ir īpaši apkaunojoši, ja vadītāja vārds ir norādīts darba piedāvājumā. Tas parāda vienaldzību, bet Tu nevēlies atstāt sliktu iespaidu.

Piezvani uzņēmumam un noskaidro personas vārdu, kas saņems Tavu pieteikumu. Šī papildu soļa veikšana ne vien parādīs, ka patiesi vēlies iegūt darbu, bet arī cieni vadītāju, vēloties noskaidrot viņa vai viņas vārdu. Izpētes veikšana palīdz izvairīties no neērtām kļūdām, piemēram, vēstules adresēšanu vīrietim, kad to patiesībā saņems sieviete.

Uzsver uz to, ko vari sniegt uzņēmumam, – nevis otrādi

Motivācijas vēstule ir iespēja izcelt savas prasmes, kas Tevi padara par ideālu kandidātu. Intervija būs piemērotākais laiks, kad parādīt savu entuziasmu par darbu. Šobrīd Tu centies pārliecināt darba devēju piezvanīt Tev. Ja darba devējam radīsies sajūta, ka vēlies iegūt darbu tikai virspusēju iemeslu dēļ (nauda, prestižs u.c.), Tevi neuztvers nopietni. Labs darbinieks atzīst, ka ir nepieciešams dot un ņemt, lai kļūtu veiksmīgs.

Darba devējs vēlas redzēt, ko vari sniegt uzņēmumam, lai tam palīdzētu attīstīties un gūt panākumus. Motivācijas vēstulē var izrādīt nelielu entuziasmu, bet jākoncentrējas uz labumu, ko sniegsi uzņēmumam. Domā apmēram šādi: “Esmu sekojis jūsu uzņēmuma darbībai jau kopš tā uzsākšanas un vēlētos palīdzēt ar savām prasmēm.” Tad sniedz piemērus, kā to paveiksi.

Neatkārto savu CV

Darba devējam ir Tavs CV. Neizmanto savu motivācijas vēstuli, lai pārrakstītu savu darba vēsturi teksta formā. Apraksti konkrētus darbus un uzsver, kādas prasmes izmantoji un kādus sasniegumus guvi.

Ja Tev vēl nav darba pieredzes, izmanto pieredzi no skolas. Varat minēt to, ka vienmēr tiki izvēlēts par grupas līderi savā klasē un tas sniedza iespēju attīstīt vadības prasmes, kas nepieciešamas nākotnes darbam. Motivācijas vēstule dod iespēju pieminēt pieredzi, kas netiek norādīta CV.

Pielāgo savu motivācijas vēstuli katram amatam, kam piesakies

Darba devēji prot saost nedaudz izmainītu motivācijas vēstuli kilometru attālumā. Turklāt, izmantojot vienu un to pašu vēstuli un izmainot tikai nelielas detaļas, piemēram, darba amatu vai vadītāja vārdu, Tu agri vai vēlu nosūtīsi nepareizo vēstuli nepareizajam adresātam. Tas ir ātrākais veids, kā panākt, ka Tavs pieteikums lidos miskastē.

Katram jaunam pieteikumam jābūt jaunai motivācijas vēstulei. Motivācijas vēstules rakstīšana katru reizi no jauna prasa lielākas pūles, bet tas atmaksāsies. Tas parāda, ka esi veicis/veikusi izpēti un tiešām vēlies darbu, kuram piesakies. Iekļauj faktus, kas attiecas tikai uz konkrēto uzņēmumu, piemēram, “Man patika raksts jūsu uzņēmuma blogā par… Tas man palīdzēja…”.

Rīkojies!

Velti laiku, lai izpētītu savu sapņu darbu. Apmeklē uzņēmuma tīmekļa vietni un veic piezīmes. Izvēlies sava CV galvenos punktus un pastāsti par tiem. Piemini savu entuziasmu par konkrēto darbu, bet koncentrējies uz ieguvumiem, ko vari sniegt uzņēmumam. Motivācijas vēstuli uzrakstīt nav grūti, nepieciešams tikai nedaudz pie tā piedomāt.

Lai Tava nākamā motivācijas vēstule kļūst par labāko no labākajām!

Avots: theundercoverrecruiter.com

 

Pievienot komentāru

Reklāma

Teirdarbs, SIA
Vakances un jaunumi e-pastā