fbpx

Pandēmijas laika iespēju profesija – privātskolotājs

Aizvadītais gads, neapšaubāmi, ir bijis dažādām pārmaiņām bagāts. Atsevišķas profesijas daudzo ierobežojumu dēļ uz nenoteiktu laiku ir paralizētas, kamēr citas – piedzīvo pieprasījuma uzplaukumu. Viena no šādām profesijām ir privātskolotāji.

Bet kāpēc tieši tagad?

Tas lielā mērā ir saistīts ar attālināto mācību ieviešanu skolās. Tik krasas pārmaiņas nesagatavotus pārsteidza gan bērnus, gan skolotājus. Iespējams, ejot laikam, kā vieni, tā otri lieliski pielāgotos, taču sākums ir kā pa celmiem. Skolotājiem ir grūtības pielāgot aktuālo mācību vielu digitālam skološanas režīmam, savukārt, bērniem ir izteiktas grūtības noturēt uzmanību un cītīgi apgūt skolotāju sagatavoto informāciju.

Rezultātā galvenie zaudētāji ir tieši bērni, kam veidojas zināšanu robi. To dēļ nav pilnvērtīgi iespējams apgūt ne tikai esošo mācību vielu, bet, ļoti iespējams, arī tās tēmas, kas sekos vēlāk – pat pēc ārkārtas situācijas beigām. Tas tādēļ, ka nereti viena tēma lielā mērā balstās uz iepriekšējo. Un, pats par sevi saprotams, problēmu apzinās gan bērni, gan viņu vecāki, tādēļ kā iespējamais pagaidu risinājums daudzās situācijās tiek meklēts tieši privātskolotājs.

Jo ilgāk dzīvosim ierobežojumu gūstā, jo būtiskākas sekas tas atstās uz bērnu spēju pilnvērtīgi mācīties, jo lielāks būs pieprasījums pēc privātskolotājiem, kas individuālā darbā ar bērniem spēj pilnvērtīgi aplūkot visus neskaidros jautājumus, tādejādi aizlāpot radušos zināšanu robus.

Biedrība “Jaunatne Latvijai” ir radījusi izglītības iespēju portālu Teicami.lv, kura viens no galvenajiem uzdevumiem ir apkopot privātskolotājus no visas Latvijas, dažādos mācību priekšmetos, tostarp, pašos pieprasītākajos – matemātikā, angļu valodā, fizikā un ķīmijā. Bērnu vecāki var ērti salīdzināt skolotāju pieredzi un piedāvājumus, un bez maksas sazināties ar atbilstošāko variantu. Savukārt, skolotāji var iesūtīt bezmaksas sludinājumu tajā kategorijā, kurā jūtas viskompetentāk. Rezultātā abas puses var satikties un bērnam atkal ir cerība atgūt iekavēto, izprast aktuālo un sagatavoties gaidāmajam mācību saturam.

Pievienot komentāru

Reklāma

Teirdarbs, SIA
Vakances un jaunumi e-pastā