fbpx

Pareizi sagatavots CV ir puse no panākumiem!

Vai Tu bieži prāto, kāpēc pēc CV izsūtīšanas, nesaņem zvanu ar aicinājumu uz darba interviju? Arī pat tad, kad esi aizsūtījis vairākus darba pieteikumus? Ir nepieciešamas tikai 10 sekundes, lai potenciālais darba devējs pieņemtu lēmumu par aicināšanu uz darba interviju. Tapēc svarīgi ir atcerēties, ir jātiecas uz kvalitāti nevis kvantitāti. Tavam CV vienmēr ir jābūt viegli lasāmam un ir jāsniedz visa nepieciešamā informācija par tevi, kā potenciālo darbinieku. Pirms izsūti kārtejo CV pārliecinies, vai tas atbilst šiem sešiem kritērijiem, un tā jau būs puse no panākumiem.

Īss un viegli lasāms
Ja Tev vēl nav gadiem ilga pieredze, tavam CV nevajadzētu būt garākam par divām lapām. Iekļauj visu svarīgako informāciju, taču neaizraujies ar gariem aprakstiem un atsauksmēm, ja darba devējam būs vajadzīgas atsauksmes, viņš tās uzjautās personīgi. Ievēro visus pareizrakatības likumus, izvēlies viegli uztveramu un vienotu fontu, neaizraujies ar dažādiem simbolim vai apzīmejumiem. Centies CV piepildīt ar svarīgāko informāciju, un tai pat laikā saglabāt informācijas tīrību un uztveramību.

Pieredze un panākumi ir galvenā CV informācija
Ievēro principu, kurš paredz, ka darba pieredzi sarindo no jaunākās, darba vietas, uz vecāko. Neiedziļinies sīkā un smalkā izsklāstā par darba amatu un pienākumiem. Pietiks, ja norādīsi īsu amata nosaukumu un 3-5 galvenos pienākumus, kā arī neaizmirsti pievienot darba gaitā sasniegtos panākumus.

Izglītības un kvalifikācijas apraksts
Svarīgi ir noradīt kur un kad ir iegūta augstāka izglītība, kā arī kvalifikacijas kursus, kuri atbilst iecerētajam darbam. Ja esi izgājis kursus, kuri neattiecas uz darba piedāvajumu, tad tos nav nepieciešams pieminēt. Arī iegūto izglītību kārto no jaunākā uz vecāko no sākuma augstskolas, tad vispārizglītojošās skolas, un beigās papildus kursus.

Iekļauj arī brīvpratīgo darbu
Ja iepriekš esi nodarbojies ar brīvprātīgo darbu, tad noteikti to piemini savā CV. Tavs brīvprātīgi ieguldītais laiks, potenciālajam darba devējam, norāda par Tavu pazemību, interesi par notiekošo, un vēlmi palīdzēt. Brīvprātīgā darba pieredze parāda, ka esi cilvēciska, jūtam un emocijām bagāta personība.

Esi godīgs
Rakstot CV, svarīgi būt godīgam, gan pret sevi, gan potenciālo darba devēju. Neizdomā un neizpušķo savu pieredzi, sasniegumus vai pienākumus. Jebkuru informāciju potenciālais darba devējs var viegli pārbaudīt.

Paliec unikāls
Pārliecinies, ka savu CV vari viegli izlabot un pielāgot vajadzīgajai situācijai. Lai gan 99% CV saturs ir standarts, Tev tomēr paliek 1%, lai izceltu savu personību. Lai gan mūdienās pavisam viegli ir nosūtīt vairākus pieteikumus ar vienu kliksķi, tomēr ieguldi laiku, un piedomā pie savas unikalitātes, ar ko Tu varētu atsķities no pārējiem pretendentiem. Visdrīzāk šis 1% būs noteicošais, lai uzaicinātu Tevi uz pārunām. Izmanto šo iespēju!

Avots: theundercoverrecruiter.com

Pievienot komentāru

Reklāma

Teirdarbs, SIA
Vakances un jaunumi e-pastā